Jdi na obsah Jdi na menu
 


---Karma---

4. 2. 2007

:: KARMA ::

Karma vznikla v chorvatském městě Umag . Založil ji v roce 1999 Nenad Cirjak (Neno) a Josip Miani (Pipi). Potřebovali ale zpěvačku. Po dlouhém hledání našli Mirelu Zemcak, učitelku a sbormistryni v hudební škole. Mirela ,ale psala texty pro jiné skupiny! Proto místo ní vybrali dívku z Novigradu, Taru. První hit od Karmy je píseň Reci mi ne.Hrála se v rádiích i na diskotékách. Jelikož reakce na singl byla kladná, Karma pokračovala a vydala druhý hit Zaustavite zemlju. I tato skladba se dočkala opravdu mohutného obdivu a dodala skupině energii k pokračování.
Karmu ovlivnily skupiny jako třeba Eiffel 65, Gidi D Agostino, Scooter nebo Sash a Mollela. Třetí samostatný singl (videoklip) Bio simi sve byl té doby nejlepší hudební klip tohoto Disco-Popového tria.
Ještě před vydáním prvního alba Sedam Dana se Karma zúčastnila hudebního festivalu ve Splitu (2001) a se stejnojmenným singlem vyhrála cenu za nejlepší hudební aranžmá!!! Album-Sedam Dana vyšlo o pár měsíců později (srpen 2001). Bylo v něm obsaženo 15 písní a jeden remix . Nové písně byly většinou psány skupinou, ale používali i části starých chorvatských hitů z 80. let jako třeba Stara vremena od Novi Fosili, Glavo luda od Zdravko Colic a Zaustavite zemlju od Prljavo Kazalite. Po vydání tohoto alba se Karma proslavila i za chorvatskými hranicemi. Největší podpora však byla ze strany přátel a hudebního průmyslu. Začátkem října 2002 Karma vydala své druhé album Zavrti Zivot. Byla vydána i speciální Platinová verze se spoustou remixů. Nechyběli však ale ani fotografie nebo videoklipy. Jako třetí bylo vydáno album s názvem Remixes. Jak už sám název vypovídá, jednalo se hlavně o remixy největších hitů skupiny. Z nich jsou autoři např. Minea, Colonia, Sendi Cenov , Ivana Banfić a další. Deska obsahovala celkem 14 písní. V pořadí čtvrté album se jmenovalo Malo Pomalo. V České Republice mělo takový úspěch, že byla dokonce vydána Platinová edice s druhým CD plných remixů, videí a fotek.

------------------------------------------------FOTO----------------------------------------------

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář